Единое областное общешкольное родительское собрание

#работасродителями Бүгін"Кәмелетке толмағандарға қатысты суицидтік мінез-құлық пен тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу" бірыңғай облыстық жалпымектептік ата-аналар жиналысы өткізілді
Мақсаты:
- кәмелетке толмағандардың суицидтік мінез-құлқының себептері мен белгілерімен танысу;
- аутодеструктивті мінез-құлық тетіктерін және "ерекше назар" топтарындағы кәмелетке толмағандармен психокоррекциялық жұмыс жүйесінің кезеңдерін ашу;
- балаларға қатысты тұрмыстық зорлық-зомбылық белгілері: анықтау және шаралар қабылдау;
- отбасындағы тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу мәселелерінде психологиялық қолдау көрсету;
- тұрмыстық зорлық-зомбылыққа қатысты ұйымдастырушылық-басқарушылық және ақпараттық-ағартушылық шаралар схемасын құру.
Суицидтік мінез-құлықтың алдын алу мәселесі бойынша директордың ТЖ жөніндегі орынбасары Б. Ж. Абуова, тұрмыстық зорлық- зомбылықтың алдын алу бойынша әлеуметтік педагог Н.Б. Кульсейтова сөз сөйледі Осы тақырып бойынша бейнеролик қаралды, жиналыс қорытындысы бойынша ұсыныстар мен буклеттер ұсынылды.

Сегодня было проведено Единое областное общешкольное родительское собрание "Профилактика суицидального поведения и бытового насилия в отношении несовершеннолетних"
Цель:
- ознакомление с причинами и признаками суицидального поведения несовершеннолетних;
- раскрытие механизмов аутодеструктивного поведения и этапов системы психокоррекционной работы с несовершеннолетними из групп «особого внимания»;
- признаки бытового насилия в отношении детей: определение и принятие мер;
- оказание психологической поддержки в вопросах предупреждения бытового насилия в семье;
- построение схемы организационно-управленческих и информационно-просветительских мер в отношении бытового насилия.
По вопросу профилактики суицидального поведения выступила зам.директора по ВР Абуова Б.Ж, по профилактике бытового насилия социальный педагог Кульсеитова Н.Б. Был просмотрен видеоролик по данной теме, по итогу собрания были предоставлены рекомендации и буклеты.
@petrenko_e.a_official
@lismetodkab2